Meble Premium

Seria BÓN to multifunkcjonalne meble do przestrzeni domowej. Zaprojektowane i wykonane w Polsce, w otoczeniu unikalnej kaszubskiej przyrody. Do produkcji mebli użyte zostały wyłącznie trwałe i szlachetne materiały - lite drewno dębowe i i stal. Dzięki temu nasze produkty mogą służyć przez długie lata, co w dobie nadmiernej konsumpcji jest nieocenioną wartością. Kolekcję BÓN zaprojektowali młodzi polscy projektanci ze studia NOMA. Stawiając na pierwszym miejscu wygodę użytkowników, zaproponowali szereg innowacyjnych rozwiązań dzięki którym meble można dopasować do indywidualnych potrzeb.

Idea

Główną ideą całej kolekcji jest możliwość dopasowywania mebli do indywidualnych potrzeb. Zaproponowany system pozwala na konfigurację i przekształcanie mebli poprzez dodatkowe elementy, takie jak tacka, lustro czy dodatkowa tapicerka. Do podstawowej wersji mebla można dodać powyższe opcjonalne elementy, które mocuje się za pomocą okrągłego łącznika. Większość mebli występuje w kilku rozmiarach, dzięki czemu są odpowiednie również do niewielkich przestrzeni. Meble zostały zaprojektowane tak, aby możliwie jak najbardziej uniwersalne, dzięki czemu nie trzeba ich sztywno dopasowywać do konkretnej roli i pomieszczenia, a dzięki dodatkom możemy jeszcze bardziej je personalizować.

Główną ideą całej kolekcji jest możliwość dopasowywania mebli do indywidualnych potrzeb.
Zaproponowany system pozwala na konfigurację i przekształcanie mebli poprzez dodatkowe elementy, takie jak tacka, lustro czy dodatkowa tapicerka.
Do podstawowej wersji mebla można dodać powyższe opcjonalne elementy, które mocuje się za pomocą okrągłego łącznika.

Większość mebli występuje w kilku rozmiarach, dzięki czemu są odpowiednie również do niewielkich przestrzeni. Meble zostały zaprojektowane tak, aby możliwie jak najbardziej uniwersalne, dzięki czemu nie trzeba ich sztywno dopasowywać do konkretnej roli i pomieszczenia, a dzięki dodatkom możemy jeszcze bardziej je personalizować.

Dodatki

Szczególną wartością kolekcji jest opracowany przez nas system dedykowanych dodatków. Dzięki otworom montażowym, które znajdują się w większości mebli z kolekcji, możemy z łatwością zamontować tackę, lusterko czy pozostałe dodatki. Do stabilnego połączenia dodatku z meblem służy metalowa zaślepka, w przypadku gdy nie korzystamy z dodatków pełni ona rolę ciekawego detalu.

Tacka i lusterko to uniwersalne dodatki, które można zamontować w każdym meblu posiadającym otwory. Możemy dzięki nim zmienić charakter i funkcjonalność mebla.
Lusterko zamontowane do biurka w prosty sposób przekształci je w wygodną toaletkę, tacka dołączona do ławki pozwoli na odłożenie kawy lub postawienie na niej rośliny w doniczce. Możliwości jest bardzo wiele, dzięki czemu użytkownicy mogą sami decydować o kształcie i przeznaczeniu swoich mebli.

Estetyka

Meble projektowane były z założeniem ich uniwersalności. Wszystkie elementy kolekcji pasują do siebie ale ich wygląd jest na tyle nienachalny, że doskonale dopasują się do mebli posiadanych już przez użytkowników. Zaokrąglone kształty i miękkie linie nadają im ciepły charakter, a przemyślane detale podkreślają indywidualizm projektu. Połączenie naturalnego dębu, okrągłych metalowych detali i ryflowanych frontów, tworzy oryginalną i spójną całość, która zapada w pamięć. Meble będą pasować do nowoczesnych wnętrz, świetnie komponują się także z meblami vintage. Pomimo dedykowania projektu do młodych osób, finalnie kolekcja nie ma określonego “wieku” użytkowników i doskonale sprawdzi się nawet w pokoju dziecięcym.

Komody

Komoda drewniana to ten mebel, który od razu rzuca
się w oczy, nadaje wnętrzu charakter.

Stoły i stoliki

Solidnie wykonane stoły i stoliki
o nowoczesnym i minimalistycznym wyglądzie.

Ławki i regały

Regały drewniane to dobra organizacja.
Zarówno w salonie, domowym biurze, jak i firmie.

Biurka

Biurko to ważny mebel w pokoju dziecka,
studenta i pracownika.

Dodatki

Dodatki do mebli wielofuncyjnych z kolekcji BÓN
takie jak tacka czy lusterko.

Projektanci

Ewa Nowak

Jarosław Markowicz

Zespół biura projektowego NOMA z Warszawy tworzą Ewa Nowak oraz Jarosław Markowicz. Ewa jest absolwentką Wydziału Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, a Jarosław to absolwent Wydziału Wzornictwa na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Tworzą zgrane duo, a ich projekty charakteryzują się harmonią, prostotą i chociaż jedną cechą, która będzie zaskakująca i wyróżniająca. Zwracają szczególną uwagę na wysoką jakoś gotowego produktu i jego trwałość, dzięki czemu meble będą mogły służyć długie lata.