O Nas

Łąccy - Kołczygłowy Spółka z o.o. jest firmą o wieloletniej tradycji w dziedzinie produkcji i handlu wyrobami przemysłu drzewnego na rynku krajowym i zagranicznym. Około 80% naszej produkcji trafia na rynek zachodnioeuropejski, głównie do Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Włoch, Danii, Szwecji, Holandii, Belgii.

Historia firmy

Początki naszej firmy sięgają 1983 roku, kiedy to Zbigniew Łącki otworzył tartak w Kołczygłowach. Do tej pory produkujemy w nim tarcicę i inne wyroby tartaczne na potrzeby własne i naszych klientów krajowych oraz zagranicznych. Produkty te trafiają w różne części świata i cieszą się niesłabnącą popularnością.

W 1995 roku powołaliśmy do życia zakład w Jezierzu, w którym od wielu lat wytwarzane są płyty klejone dębowe oraz bukowe, galanteria meblowa i elementy wyposażenia wnętrz. Jako jeden z najstarszych naszych zakładów dalej funkcjonuje i poddawany jest ciągłej modernizacji, z naciskiem na rozwój produkcji i dbałość o jakość. W ostatnich latach wyposażyliśmy go wysokiej klasy prasę do klejenia płyt drewnianych, specjalistyczne maszyny obróbcze i nowoczesną lakiernię. Planujemy kolejne działania mające na celu zwiększenie naszych możliwości.

W 2000 roku powstał zakład w Barnowie, w którym produkujemy nasze dębowe dwuwarstwowe deski podłogowe marki Artfloors, oferując je naszym długoletnim i nowym klientom na rynku krajowym i zagranicznym. Podłogi te cieszą się dużym uznaniem. Jesteśmy praktycznie jedynym producentem w Polsce oferującym deski dwuwarstwowe na sklejce brzozowej, produkowane z materiałów w 100% dostarczanych przez nasze zakłady.

Z uwagi na ogromne potrzeby własne pod kątem produkcji podłóg warstwowych w roku 2011 podjęliśmy decyzję o utworzeniu zakładu produkującego sklejkę brzozową. Zapewnia nam to komfort w procesie produkcyjnym i znacznie go przyspiesza, mamy też całkowitą kontrolę nad jakością i surowcem użytym do produkcji sklejki, co przekłada się na to, że produkt ten cieszy się dużym zainteresowaniem klientów i ma ogromy wpływ na finalną jakość naszej podłogi.

By wyjść naprzeciw potrzebom naszych klientów zdecydowaliśmy się na uruchomienie zakładu produkcji mebli marki własnej MoonWood, który powstał w 2018 roku. Mimo, że jest to najmłodsza gałąź naszej produkcji staramy się ją dynamiczne rozwijać, tworząc nowoczesną halę produkcyjną z zaawansowanym technologicznie parkiem maszyn, w których znajduje się między innymi nowoczesne centrum obróbcze CNC, szlifiernia oraz specjalistyczna lakiernia.

Naszym największym kapitałem są ludzie. Obecnie zatrudniamy blisko 250 osób w 5 zakładach zlokalizowanych w gminie Kołczygłowy. Większość z nich to wieloletni pracownicy, których wkład ma ogromny wpływ na rozwój firmy.

Nasze wartości i priorytety

Wieloletni rozwój pozwolił nam na samowystarczalność. Dzięki temu, że mamy wieloletnie doświadczenie w produkcji płyt drewnianych, sklejki czy tarcicy, możemy wytwarzać podłogi dębowe dwuwarstwowe lub meble opierając się na własnym materiale. Mając pełną kontrolę nad procesami produkcyjnymi, dbamy o ekologię i jak najlepsze wykorzystanie drewna, pozyskując je z upraw gdzie prowadzona jest zrównoważona gospodarka leśna pod kontrolą PEFC. Staramy się ciągle doskonalić i rozwijać nasze marki, zwiększając nasze możliwości produkcyjne i ofertę. Współpracujemy także z uczelniami wyższymi, gdzie nawiązujemy kontakty z perspektywicznymi ludźmi, mającymi ciekawe pomysły. Naszymi priorytetami są wysoka jakość produktów, innowacyjność, poszanowanie norm oraz zadowolenie naszych klientów.